Yhteystiedot

Imatran YH-Rakennuttaja Oy
Esterinkatu 10
55100 Imatra
P. 05 235 2800
toimisto@imatran-yh.fi

etunimi.sukunimi@imatran-yh.fi

Asiakaspalvelu

Asiakaspalvelu Tiina Ketoviita
tiina.ketoviita@imatran-yh.fi
05-235 2833
Asuntojen vuokraus
ja asumisneuvonta
Kirsi Dillström
kirsi.dillstrom@imatran-yh.fi
05-235 2822
Opiskelija-asunnot ja EKSOTEN tehostetun palveluasumisen sopimukset Anni Pesonen
opiskelija-asunnot@imatran-yh.fi
05-235 2832

Isännöinti / hallinnollinen

Vuokra- ja osaomistusasunnot (kohteet tästä) Eila Ylönen
eila.ylonen@imatran-yh.fi
05-235 2830
Toimitilat (kohteet tästä) Tarja Miettinen
tarja.miettinen@imatran-yh.fi
05-235 2856

Isännöinti / tekninen

Vuokra-asunnot/Yritystilat (kohteet tästä) Mika Käyhty
mika.kayhty@imatran-yh.fi
05-235 2858
Koulut/Yritystilat (kohteet tästä) Jyri Honkasalo
jyri.honkasalo@imatran-yh.fi
05-235 2857
Toimitilat (kohteet tästä) Heikki Varis
heikki.varis@imatran-yh.fi
05-235 2855

Rakennuttaminen

Talonrakennus Ari Lattu
ari.lattu@imatran-yh.fi
05-235 2825
Talonrakennus Pasi Huoponen
pasi.huoponen@imatran-yh.fi
05-235 2826
Infrarakentaminen Henry Tapiola
henry.tapiola@imatran-yh.fi
05-235 2827

Talous

Talous- ja hallintosihteeri Kirsi Hytönen
kirsi.hytonen@imatran-yh.fi
05-235 2805
Vuokrareskontra Yritystilat ja ostoreskontra YH Katja Luukkonen
katja.luukkonen@imatran-yh.fi
05-235 2806
Osto-/myyntireskontra
Kiinteistöpalvelu
Kaija Peuha
kaija.peuha@imatran-yh.fi
05-235 2803
Kirjanpito ja ostoreskontra
Yritystilat
Pia Pätilä
pia.patila@imatran-yh.fi
05-235 2804
Pankkiyhteydet ja
myyntireskontra
Tuula Kalinainen
tuula.kalinainen@imatran-yh.fi
05-235 2809
Taloussihteeri
Kehy, SGP
Maarit Iso-Aho
maarit.iso-aho@imatran-yh.fi
05-235 2807
Vuokrareskontra
Vuokra-asunnot ja Toimitilat
Sirpa Hirvonen
sirpa.hirvonen@imatran-yh.fi
05-235 2840
Ostoreskontra
Vuokra-asunnot ja Toimitilat
Sirpa Suikkanen
sirpa.suikkanen@imatran-yh.fi
05-235 2828
Palkanlaskenta Seija Jääskeläinen
seija.jaaskelainen@imatran-yh.fi
05-235 2801
Palkanlaskenta Maarit Teittinen
maarit.teittinen@imatran-yh.fi
05-235 2802

Hallinto

Toimitusjohtaja Lassi Nurmi
lassi.nurmi@imatran-yh.fi
05-235 2850
Konttoripäällikkö Johanna Nevalainen
johanna.nevalainen@imatran-yh.fi
05-235 2835